Elektronik Sigara mı Normal Sigara mı Daha Zararlı?

Elektronik Sigara mı Normal Sigara mı Daha Zararlı?

Elektronik sigaralar, genelde nikotin, glisol, sebze gliserini ve aroma içeren sıvıların ısıtılması ile çalışıyor. Normal sigaralarda kullanılan nikotin oranı fazla olduğu için kanser riskini arttırıyor. Ancak elektronik sigaralarda kullanılan tütün normal sigara gibi kansere yol açmıyor.

Uzun yıllar boyunca elektronik sigaralar kullanılabilir. Elektronik sigaralar sıcak su ile yıkanıp kurtularak defalarca kullanılabilir. Hem daha ekonomiktir hem de diğer sigaralar gibi hastalık oranı yüksek değillerdir.

Risk Var mı?

İngiltere’ de bulunan doktorlar, kamu sağlığı ve kanser vakıfları elektronik sigaraların, normal sigaralara oranla daha az risk taşıdığını belirtmiştir. Bir bağımız araştırmanın verilerine göre Smok elektronik sigara normal sigaralara oranla daha az zarar içerirler. Ancak bu, sigaraların tamamen güvenli oldukları anlamına gelmiyor.

Her sigara zararlıdır ama elektronik olanlar diğerlerinden daha az zarar verir. Elektronik sigaralarda sıvı ve buharda potansiyel zararlı kimyasal maddeler bulunabiliyor. Ancak normal sigaralara oranla daha düşük düzeyde bulunuyor. Uzmanlar elektronik sigaralar hakkında tam ve kesin bir bilgi vermiyor ancak klasik bir sigaraya oranla daha az zararlıdır. Aromasını dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Buhar Zararlı Mı?

Buharın diğer insanlara zarar verip vermediği konusunda hali hazırda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak klasik sigaralara oranla daha az hastalık yapıyor ve ölümcül hastalıklara yol açmıyor kanser gibi. Vaporesso Luxe Q sigaralar çok fazla tercih ediliyor. Klasik sigaralar gibi değil çeşitli aromalar kullanılarak içilebilir.

Elektronik Sigaralar Normal Sigaraları Bırakmaya Yardımcı Olur Mu?

Elektronik sigaralar sigarayı bırakmak için FDA tarafından onaylanmamıştır. Elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakma gibi bir durum söz konusu değil. Yapılan testler ve çalışmalar bu tezi tamamen çürütüyor. Sigara ancak tedavi edilme ile bırakılabilir.

Elektronik Sigaraların Zararları Nelerdir?

Elektronik sigara sağlığa zararlı mı sorusu sürekli olarak araştırılmaktadır. Elektronik sigaraların kullanılması diğer sigaralara göre daha az zararlıdır. Ancak klasik sigaralar kadar değildir. Kısa süre önce ortaya çıkan elektronik sigaranın zararları pek bilinmiyor. Hâlihazırda araştırmalar devam ediyor. Elektronik buhar sitesinden ürünü alma şansınız var.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Hizmetlerinde Aromatik Yağlar

Spa Hizmetlerinde Aromatik Yağlar

Burun Estetiği Sonrasında Koku Alma Sorunu Yaşanır mı?

Burun Estetiği Sonrasında Koku Alma Sorunu Yaşanır mı?

Diş Gıcırdatma Zararlı Mıdır? Tedavisi Var Mıdır?

Diş Gıcırdatma Zararlı Mıdır? Tedavisi Var Mıdır?

Dövme silme, Lazer epilasyon, Prp ve Mezoterapi

Dövme silme, Lazer epilasyon, Prp ve Mezoterapi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir