İş Yeri Hekimi Nedir? Görevleri Nelerdir?

İş Yeri Hekimi Nedir? Görevleri Nelerdir?

İşçilerin sağlık gözetimi,Çalışma ortamının gözetimi, Eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme,ilkyardım ve acil müdahale, kayıt ve istatistik gibi görevler Osgb firmasının görevleri arasında yer alır. Burdan da anlıyabilecediğimiz üzere bir iş güvenliği uzmanı çevre faktörler konusunda oldukça dikkatli olmalıdır. Bir işveren Bir OSGB; yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile çalıştığı takdirde tüm bu sorumluluklardan kurtulmuş olur ve tüm iş güvenliği konusundaki sorumluluğu yetkili firmaya devreder. Bu noktadan sonra İşçilerin sağlık gözetimi de dahil bir çok husus bu firmanın sorumluluğu altına girer.

Örneğin izmir osgb firmasıyla çalışan bir iş veren büyük bir fabrika sahibiyse ve bu fabrikadaki işçinin başına ağır yaranmalı bir kaza geldiyse, Osgb firmasının iş yerine atadığı iş yeri hekimi sayesinde işçiye il olarak acil yapılması gerekn müdehake yapılır ve bu olası bir can kaybını önlemede oldukça önemlidir. aydın osgb firmaları bu konuda oldukça dikkatlidir. her işyerinde çalışan en az bir hekim ve bir sağlık görevlisi olması gerektiğini savunurlar. Bu konuya genel olarak en çok hassasiyet gösteren firmalar özel lise ve özel üniversitelerdir.

Kurumda çalışan işçilerin, öğretmenlerin yada öğrencilerin başına her hangi birşey gelmesi durumunda sürekli olarak bir hemşire ve alanında uzman bir hekim bulundururlar. Bazı kurumlar işçilerin psikolojik sağlıklarınada önem verir ve bünyelerinde bir de psikolog bulundurmayı tercih ederler çünkü işçiler nekdar mutlu olursa okadar verimli çalışırlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere’de Konaklama İçin Vize Başvuru Desteği

İngiltere’de Konaklama İçin Vize Başvuru Desteği

Amerika Rehberi ve Vizeler

Amerika Rehberi ve Vizeler

İş Güvenliğinde Profesyonel Destek

İş Güvenliğinde Profesyonel Destek

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir